10 Eylül 2022 Cumartesi

Çok Daha Güzel Şeylerin Başlangıcı ve Yazmadan Olmayan Bazı Ekstra Güzel Şeyler

Bilemediniz, bu Başka Sinema'da izleyebileceğiniz bağımsız bir film adı değil, buraya yılda 1 kere ancak yazdığım için biriken konuları özetleyeyim diye kullanmak zorunda kaldığım bir başlık. 

Yılın özet yazısını yılbaşı günü ayrıca yazarım zaten, bugün buraya bu kaydı düşmek istememin sebebi insanın hayatında Seda Sayan değilse normal şartlarda 1 kez yaşayabileceği bir sevinci ve heyecanı tatmış olmam açıkçası. :)

Bizim kendi aramızdaki şeye verdiğimiz çok isim var, hepsi de bize kalsın ancak blogumu okuyan az sayıda insanın eskilerden aşina olduğu ismiyle "blogdan bloga sevda", 25 Mayıs 2022'den beri yeni renklere bürünmeye karar verdi. Sevdiceğime evlenme teklif ettim. :)


Her insanın hayatında çok heyecanlandığı anlar olur ama bu gerçekten çok başkaydı çok, soğukkanlı geçinen biri olarak sesim titredi dersem yaşadığım heyecan derecesi hakkında fikir vermiş olurum sanırım. Sonrasındaki haftalarda gerçekleşen aile buluşması ve bu yazıyla aynı tarihe sahip isteme ve söz töreni bile bu kadar kalp çarpıntısı yaşatmamıştı. :)

(hay canım benim)

Eee düğmeye bastık bir kere değil mi, o tarihten bu tarihe çeyiz alışverişi yaptık, öyle ki Trendyol'da Elite üye oldum bu sayede ahhah. Artık ben de online alışveriş çılgını milyonların bir parçasıyım, kargo teslimatı yapılmayan günlerimi yaşanmamış sayıyorum, telefonuma siparişiniz kargoya verilmiştir ya da dağıtıma çıkarılmıştır mesajı gelmeyen günlerde ise yataktan çıkmak  istemiyorum. 

Takip eden haftaların birinde aileler de tanıştı kaynaştı efendim, sonrasında sıra geldi örf ve adetlerimiz gereği kızı babasından istemeye. :D Çiçeğimi çikolatamı hazırladım, traşımı oldum, takımımı giydim, anamı babamı yanıma aldım ve çaldım kapılarını! 

Günün teması aşağı yukarı şu şekildeydi:


Hatırlar soruldu, kahveler içildi, (evet tuzluydu) malum soru soruldu vee sonunda kurdeleyi kesip yüzükleri taktık. Üzerinden 4 gün geçti ama hala bazı anları hatırladığımda ya da günün fotograflarına baktığımda kahkahayı basıyorum. Sanki görücü usulü evleniyormuşuz gibi kaçamak bakışmalar, bıyık altından gülüşmeler, tuzlu kahve, kesmeyen makas derken merak edip youtube'da başkalarının söz törenlerinde izleyip güldüğüm her şey başıma geldi. :) Sonrası ise iyilik güzellik, tatlı yiyip tatlı konuşmalar, akşamında kutlamalar derken harika bir gün oldu.


Yıllardır beklediğimiz, planladığımız ve hayalini kurduğumuz günler bunlar aslında. Gel gelelim hayat şartlarındaki belirsizlikler, maddi imkansızlıklar ve covid belası derken istemediğimiz kadar uzadı bu günlerin gelişi. Yine de hayırlısı buymuş belki de diyip enseyi karartmadan bu günlerin getireceği daha güzel günlerin tatlı hayalleriyle önümüze bakıyoruz. Umuyoruz ki her şey gönlümüzce olsun. 
Adına ister kötü enerji ister nazar diyelim, hiç sevmediğim ve çekindiğim bir şeydir bu. Sırf bu yüzden sevinçlerimi sosyal mecralarda çok paylaşamam ama bu güzel günlere dair detayları da tarihe kazımadan bırakmak istemedim. Gözü kalanın gözü böyle yımırta akı gibi önüne aksın diyorum.

Loading... :D

Yılbaşından beri eskisi kadar olmasa da epey gezdik, farklı yerler de görme şansımız oldu ama onlar da sonraki yazıların konuları olsun, şimdilik bu kadar. Sevgiler. 

Hiç yorum yok: